Петък, 19 април 2024

19.04.2024

"Добруджа 07" разби шампиона "Нефтохимик" на старта на Суперлигата

Тимът на Добруджа 07 стартира с категоричен успех сезона в Суперлигата. Волейболистите на Пламен Христов се наложиха като гости над шампиона Нефтохимик 2010 с 3:0 (25:23, 25:22, 25:14) в двубой от първи кръг на надпреварата. Първите два гейма на срещата бяха доста оспорвани. Играта вървеше точка за точка. На моменти домакините повеждаха, но в ключовите моменти обаче добричлии набираха инерция и измъкваха победата, повеждайки с 2:0 гейма. [caption id="attachment_28296" align="alignnone" width="1215"] снимка: Фен-клуб "Добруджа 07"[/caption] Третата част започна добре за Нефтохимик, но добричкият тим нямаше намерение да отпускат темпото и отново взе инициативата. Оформи се голяма преднина и до края тя се запази. Така състезателите на Пламен Христов записаха чиста победа с 3:0. Добруджа има в актива си 3 точки и е на второ място. Нефтохимик е седми. В следващия кръг добричлии приемат ЦСКА, а шампионите се изправят срещу Марек Юнион-Ивкони. Мачовете са на 26 октомври (петък).

Източник: bgvolleyball.com