Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

Последвайте ни

Българи спечелиха златото в XX тенис фестивал "Албена 2018"

С две бляскави български победи завърши юбилейният двадесети международен фестивал по тенис на маса "Албена 2018", предаде Стефан Георгиев - основен организатор на спортния форум. За радост на зрителите, изпълнили спортна зала "Албена", шампионските титли при мъжете и при жените в престижните турнири "Albena Open", след много оспорвани финални срещи станаха притежание на българските национални състезатели Теодор Александров и Мария Йовкова. Теодор спечели драматична победа с 4:2 гейма срещу многократния шампион на турнира - румънския национал Алекс Казаку, а европейската ни шампионка при девойките Мария Йовкова се справи категорично срещу германската националка Алена Лемер. С бронзовите медали се окичиха руските национали Никита Артьоменко и Пьотр Федотов при мъжете и Анне Бундесман и Камера Янина при жените. В двойковия турнир победители станаха световния шампион при параолимпийците Денислав Коджабашев и Теодор Александров/България/. Победители при ветераните по възрастови категории:
  • 30-39 години - Алексей Хорков /Русия/
  • 40-49 години - Сергей Савелиев /Русия/
  • 50-59 години - Ливиу Петреску /Румъния/
  • 60-69 години - Мариано Луков /Франция/