Вторник, 16 април 2024

16.04.2024

Алекс Петров от Добрич стана втори сред най-добрите джет-пилоти

15-годишният Алекс Петров от Добрич стана втори в крайното класиране в клас Jet Ski Men на втория кръг от джет ски шампионата, който се проведе на плаж „Златна рибка“ между 27 и 29 юли. През уикенда най-добрите джет-пилоти си дадоха среща край Созопол след като преди месец отриха шампионата в Кърджали. Тогава над 50 джет-пилоти от 5 страни премериха сили в кръг от Балканската купа, която беше и първи кръг от републиканския шампионат. Имаше оспорвани битки във всички 9 категории. Алекс от Добрич с две първи и едно второ място от Европейското по джет ски За съжаление, на четвъртия старт Алекс имаше две падания,но румънските участници спортсменски го поздравяваха и го признаха като най-добрия в класа си. В последния клас Enduro с големи джетове младежът от Добрич, който през последната година живее в Австрия, претърпя доста тежък инцидент и ще трябва да се възстанови, преди отново да участва в състезание. През последните месеци Алекс постигна много добри резултати на провелия се в края на юни на язовир Кърджали Балкански шампионат по джет ски.

Алекс Петров от Добрич с призови места на Балканския джет ски шампионат

Нае провелия се на 14 и 15 юли European Jet Ski Cup 2018 Serbia той спечели безапелационно две първи места в два различни класа със седнал джет, редом с мъжете, и второ място на прав джет.