Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Последвайте ни

Панайот Димитров с още един бронзов медал на Световното в Русия

Състезателят от националния отбор по борба, добричлията Панайот Димитров, спечели бронзов медал на Световното първенство за спортисти с увреден слух в свободния стил. Той се състезава в категория 57 кг. Завоюва третото място след три победи със технически туш, сподели самият той пред Про Нюз Добрич. Състезателят от Добрич записа победи над Русия, Турция и Киргизстан, но на полуфинала загуби заради контузия в коляното от Иран. Днес в спор за третото място той победи борец от Армения. При класическата борба Панайот и брат му Дилян също завоюваха бронзови медали.  В категория 55 килограма Панайот Димитров тушира трима съперници, но на полуфинала беше спрян от Разван Абдулрахманов (Русия) с 4:1 точки. В спора за бронза Панайотов надигра с 3:1 Мехмет Сакър (Турция) и се качи на третото място за награждаване. Малко по-късно неговия брат Дилян също се справи чудесно по пътя към полуфиналите и той с три победи, но турчина Мехмед Йогут го победи с 1:4 точки и го прати в битката за 3-5 място. Там Дилян се наложи с 4:0 над Айбек Риспеков (Казахстан) и завърши надпреварата при класиците с бронзов медал. Националите ни са водени от треньора Денислав Чамишки и неговия помощник Светослав Миленков. Панайот Димитров е Спортист №1 на Спортното училище в Добрич за 2017 година.