Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Добричлийката Стойка Петрова е на полуфинал на Евро 2018

Добричлийката Стойка Петрова стана 6-ата българка, която си осигури най-малкото бронзов медал от европейското първенство по бокс за жени, което се провежда в столичната „Асикс Арена“, съобщи "Фокус Спорт". Най-опитната в българския отбор се класира за полуфиналите в категория до 54 кг след лесна победа над англичанката Ебони Алис Лили Джонс. Стойка превъзхождаше категорично своята съперничка и след като наложи темпото и поведе убедително след първите два рунда, накрая само трябваше да задържи на дистанция британката, за да спечели с пълното единодушие на съдиите – 5:0 (29:28, 30:27, 30:25, 30:27, 30:27). В спор за място на финала нейна съперничка ще бъде рускинята Виктория Кулешова, която спечели по точки срещу Ивана Крупения от Украйна. Рускинята е стара познайничка на българките боксьорки, след като на тазгодишната „Странджа“ загуби именно от Стойка на ¼-финалите, а на предишното европейско в София през 2016 г. падна от Станимира Петрова на полуфинала в кат. до 54 кг, оставайки с бронзовото отличие. В неделя е почивен ден от програмата на първенството, полуфиналите са в понеделник, а финалите – във вторник.