Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Златни медали за гимнастичките от спортен клуб „Албена”

С три златни и един бронзов медал се завърна отборът по художествена гимнастика на спортен клуб "Албена", от провелият се в град Русе на 26 май,  международен турнир "Дунавски звездички" за деца до 10 години. В него взеха участие 8 български клуба и три тима от Румъния, съобщиха от клуба. Спортен клуб "Албена" от Добрич се представи с три състезателки. Във възрастова група за деца, родени през 2011г., Ема Паскова със своето съчетание без уред зае първо място и спечели златен медал. При деца, родени през 2008г., клубът се представи с две гимнастички - Виктория Руменова и Виктория Тодорова, които изиграха съчетания без уред и с въже. По резултати в многобоя Виктория Руменова се класира на трето място и спечели бронзов медал, а Виктория Тодорова се нареди на шесто място. След прекрасното дуо на съчетание с обръчи двете Виктории спечелиха златни медали.