Петък, 29 март 2024

29.03.2024

„Добруджа 1919” вдигна купата на Североизточна Трета лига

Добруджа вдига купата за шампион на Североизточна Трета лига като два кръга преди края на първенството от 28 мача има 26 победи, 2 равенства, 0 загуби, 97:10 голова разлика, 80 точки (или 23 т. преднина пред втория във временното класиране). След 2008 и 2013 г. жълто-зелените триумфират за трети път като първенец на групата за последните 10 години, а и като цяло в историята си.
Добруджа вкара 9 гола на гостуващия Ботев (Нови пазар) в двубоя, след който „жълто-зелените” получиха шампионската купа на Североизточната трета лига. Два дебюта белязаха шампионския мач на добруджанци – на вратата застана 15-годишният юноша на клуба Иван Ангелов, а 18-годишният Живодар Владев отбеляза дебютното си попадение с екипа на Добруджа, при това за по-малко от 20 секунди, след като се появи в игра през второто полувреме. 4 гола в мача отбеляза Румен Николов, а друг юноша на „жълто-зелените” Денис Кадир добави три. Точен във вратата на гостите бе и Валентин Сливов. На няколко пъти гредите помагаха на безпомощния тим на Ботев (Нови пазар), чиито футболисти отправиха един единствен удар към вратата на дебютанта Ангелов, при това чак в 70-ата минута.