Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Шампионска титла и сребърен медал за Симеонова

Почивните дни бяха изпъстрени със спортни прояви за най-добрата атлетка на Добрич Радосвета Симеонова, съобщи нейният треньор в СКЛА "Добруджа 99" Еманоела Радева. Атлетката от Добрич триумфира на 7-километровото трасе "Дяволския мост" в Ардино, където бе най-добра. В неделният ден шампионката участва на маратон Варна, стартирайки на 10.500 м добричлийката записа резултат от 39:46, като метри не й достигнаха да победи детето-чудо на българската атлетика Лиляна Георгиева 39.17, Наталия Кременска е 3-та 43.55. Участници от 19 държави взеха участие в грандиозната проява като в масовият старт участваха над 300 състезатели.При момчетата на 2км. Денис Атанасов завърши 2-ри, неговият съотборник Алиджан Али е 4-и, следван от Петър Димов. В същата дисциплина при момичетата възпитаничката на Спортното училище в Добрич Алтен Атанасова е пета, Анджела Георгиева, Ивета Христова и Карина Димитрова заеха място в дванайсетицата. Проявата беше открита от министъра на спорта Красен Кралев, който награди призьорите. Радосвета Симеонова ще стартира на 20 май на класическата маратонска дистанция в Плевен, където последните две години атлетки на СКЛА"Добруджа-99" са шампиони на проявата - Р. Симеонова 2016 г.; Г. Красимирова 2017 г.