Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

Шампионски шпалир за завръщането на "Добруджа" в професионалния футбол

Шампионски шпалир за "Добруджа 1919" от футболистите на "Септември" Тервел.  Жълто-зелените са сигурен първенец на Североизточна Трета лига през настоящия сезон 2017/2018 и класирал се участник във Втора лига. 5 кръга преди края на първенството "Добруджа" води с цели 23 точки пред втория в класирането [26 мача - 24 победи, 2 равни, 0 загуби, 86:9 голова разлика, 74 точки]. Мачът от 28-и кръг между двата отбора на стадион "Дружба" в Добрич завърши при резултат 5:0 с голове на Беадир Беадиров 3', Румен Николов 40' и 65', Кристиян Петков 77'. Добруджа: Димитър Илиев, Марио Благоев, Даниел Граматиков - капитан, Явор Колев, Ахмед Адемов, Дони Димитров Дончев, Беадир Беадиров, Станимир Андонов, Денис Кадир, Румен Николов, Кристиян Петков. Добруджа победи с 5:0 Септември (Тервел) в мач от 28-я кръг на Североизточната Трета лига. Макар и вече осигурили си участието наесен във Втора лига и днес добруджанци не пожалиха своя противник. Първото положение в мача обаче бе на сметката на Септември. Още в 3-ата минута Мартин Кирилов излезе сам срещу Димитър Илиев, но стражът изби. Домакините откриха в 15-та минута, като след 3 поредни удара към вратата на Септември, при четвъртия, отправен от Беадиров, топката премина голлинията. Само три минути по-късно Кристиян Петков удвои след диагонален удар. В 40-та минута Румен Николов направи резултата 3:0, след като получи топката на опразнена врата. В 44-та минута Септември получи право да изпълни дузпа, но Димитър Илиев улови удара на капитана на гостите Стефан Стефанов. През втората част „жълто-зелените” вкараха още два гола. В 65-та минута Румен Николов изпълни перфектно пряк свободен удар за 4:0. В 77-та Кристиян Петков вкара второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат. Преди началото на срещата, отборът на гостите направи шпалир за добруджанци по повод класирането им във Втора лига.