Добрич Култура

Обявиха резултатите от конкурса за детска рисунка “С очите си видях бедата” – общински етап

Община Добрич обяви резултатите от Общинския етап на Международния конкурс за детска рисунка “С очите си видях бедата”. Участие със свои творби в надпреварата са взели 247 добрички деца и ученици. Рисунките са оценявани от жури в състав: Председател: Милена Алджабари – педагог в Художествена галерия – Добрич и членове:Пенка Димитрова и Недко Недков – гл. уредници в Художествена галерия – Добрич.

Класиране (общински етап):

I Категория: Деца и ученици от всички детски градини и училища

Първа група – от 7 до 10 години

I  място –  Даяна Георгиева СУ „П.Р.Славейков“

II място – Георги Николов ДГ №9 „Пчеличка“

III  място – Елиза Иванова ДГ №9 „Пчеличка“

Поощрителни награди:

1.Джем Кирчев ДГ №8 „Бодра смяна“

2.Станимир Стоянов ДГ №9 „Пчеличка“

3.Рая Донкова ДГ №17 „Първи юни“

4. София Дачева ДГ №18 „Дора Габе“

5. Рая Радева ДГ №20 „Радост“

6. Борис Илиев ДГ №23 „Звездица“

7. Траян Бойков ДГ №23 „Звездица“

8.  Иванина Кавръкова ДГ №25 „Весела“

9. Мартин Хинев ДГ №27 „Слънчице“

10. Зара Петрова ДГ №32 „Зорница“

11. Дария Маринова ДГ №32 „Зорница“

12. Гюнеш Исмаил Обединено училище „Йордан Йовков“

13.  Лилия Велкова ОУ „Христо Ботев“

14. Ивона  Смокова ОУ „Христо Ботев“

Втора група – от 11 до  13  години

I място – Виктория Христова СУ „Св.св. Кирил и Методий“

II място – Ива Абаджиева СУ „П.Р.Славейков“

III място – Денислава Петкова СУ „Св.св. Кирил и Методий“

Поощрителни награди:

1.Сияна Ангелова СУ „Св.св. Кирил и Методий“

2.Катрин Койчева  СУ „Св.св. Кирил и Методий“

Трета група – от 14 до 18 години

Поощрителна награда:

1.Калина Димитрова СУ „Св.св. Кирил и Методий“

II категория:  Деца и ученици  от профилирани паралелки,  училища и школи по изобразително изкуство

Първа група – от 7  до 10 години

I  място – Лидия Жечева  Школа „Велкова Арт Гитар“

II място – Велизара Георгиева  Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

III място – Симона Георгиева  Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

Поощрителни награди:

1. Ивайла Баръмова Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

2.  Калоян Добринов СУ „Св. Климент Охридски“

Втора група – от 11 до  13 години

I място – Катерина Златева  Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

II място – Мария Великова Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

III място – Жулиан Димов  Ателие „Стела и Дара“ – ОМЦ „Захари Стоянов“

Награждаването на всички отличени рисунки предстои да се проведе на 26.04.2018 г. от 10.00 ч. в ОМЦ „Захари Стоянов“, където ще бъде открита и изложба с творбите на призьорите.

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.