Четвъртък, 18 април 2024

18.04.2024

Добруджа направи още една крачка към Втора лига след 3:0 над Суворово

Добруджа победи Суворово с 3:0 в мач от 24-я кръг на Североизточната трета лига, игран днес на стадион "Дружба", съобщиха от футболния клуб. Добруджанци откриха с гол в 40-та минута, когато Румен Николов успя да завърши индивидуална акция на Беадир Беадиров. Самият Беадиров покачи на 2:0 в 60-та минута, когато отблизо засече центриране на Адемов отляво. Само две минути по-късно Румен Николов оформи крайния резултат, след като получи 40-метров пас от Станимир Андонов, влезе в наказателното поле и стреля края плонжа на вратаря на гостите за 3:0. С тази победа преднината на „жълто-зелените” пред втория в класирането - Суворово стана 14 точки. Срещата започна с минута мълчание, в памет на загиналите в катастрофата на АМ „Тракия“ вчера. Феновете на "жълто-зелените" разпериха транспарант с надпис „Няма да дадем Желяз“, в подкрепа на момчето от Добрич. „Днес момчетата изиграха един добър мач. Вече мислим за следващия, който ще е на 18 април със Хитрино“, каза след срещата треньорът на добруджанци Диян Божилов.