Вторник, 23 април 2024

23.04.2024

„Добруджа 1919” победи „Спартак”

"Добруджа 1919" победи с 2-0 Спартак Варна в среща от 22-ия кръг на Североизточната Трета футболна лига.
Варненци изгубиха от лидера Добруджа в мач от последния 22-ри кръг на редовния сезон. На трибуните на стадион “Дружба” в Добрич имаше близо 500 зрители, като около 200 от тях бяха от Варна. Още в първата минута Ивайло Русев проби мощно и бе спънат в наказателното поле. От щаба на варненския тим скочиха за дузпа, но реферът Ивелин Занев прецени, че Русев е симулирал и му показа жълт картон. Десислав Дяков би с глава от вратарското в аут, а сериозен шут на играч на домакините профуча в опасна близост над гредата. В 55-ата минута домакините поведоха. След центриране от 30 метра топката тупна в пеналта и футболист на Добруджа я насочи с глава в мрежата – 1:0. След това добричлии се прибраха отзад и почти не поглеждаха към другата врата. Спартаклии играеха по-често с топката, но им беше трудно срещу сгъстената защита. На моменти домакините опитваха да бавят играта със симулации, а реферът свири и спорни фаулове в тяхна полза. Гостите биха няколко шута, след които топката минаваше встрани, а в 80-ата минута след контра нападател на домакините постави точка на спора с точен удар – 2:0.