Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

11 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала за клуб "Самурай" от купа "Алеко"

11 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медала донесоха първо място на карате клуб "Самурай" в традиционното международно състезание за купа "Алеко" в Свищов. Участие записаха общо 360 каратеки от 19 клуба. Шампиони от добричкия клуб станаха Цветелина Иванова - ката, Крум Боянов - ката, Давид Николов - ката и кумите, Валерия Панайотова - ката и кумите, Тулчан Мехмед - ката и кумите, Иван Кръстев - ката. Момчетата и момичетата до 14 г. също завършиха първи на ката в отборната надпревара. Вицешампиони станаха Николай Димитров - ката, Стивън Стоянов - ката, Стоян Паскалев- кумите, а с бронзовите отличия се окичиха Николай Димитров - кумите и Йоанна Кулева - кумите. В същото време Пеньо Пенев завърши на седма позиция на ката при мъжете на Балканиадата в Турция.