Събота, 20 април 2024

20.04.2024

Последвайте ни

Добруджа продължава похода към професионалния футбол

Лидерът в Североизточната Трета лига Добруджа разби с 5:0 Бенковски (Бяла) и записа пореден успех в надпреварата. Голмайстори: Кристиан Пешков - 2, Беадир Беадиров, Станимир Андонов - дузпа, Кристиян Петков. Добруджа победи с 5:0 при гостуването си на Бенковски (Бяла) в мач от 21-я кръг на Североизточната Трета лига. Добруджанци не срещнаха особена съпротива от последния в класирането и очаквано си тръгнаха с трите точки. Двубоят се игра при много тежки метеорологични условия - непрекъснат дъжд и наводен терен, което затрудни максимално действията на двата отбора. До почивката „жълто-зелените” имаха преднина от три гола, дело на Беадир Беадиров (21-ва минута), Кристиян Пешков (35) и Станимир Андонов (41)от дузпа. Още в началото на втората част Кристиян Петков покачи на 0:4, а малко след това Пешков вкара второто си попадение в мача за 0:5. Следващата седмица, на 24 март, Добруджа посреща Спартак (Варна) в мач от последния кръг на първата фаза на шампионата. След това в рамките на 11 кръга, отборите ще се изправят един срещу друг по още веднъж. Футболистите на Диян Божилов са недостижими на върха с 53 точки в актива си, с цели 14 повече от втория Суворово. Футболистите на тандема Мартин Христов - Живко Бояджиев пък победиха трудно Локомотив (Русе) с 1:0. Хитрино надви с 1:0 Септември (Тервел), със същия резултат Калиакра победи Кубрат, а Светкавица (Търговище) разгроми с 5:0 като домакин Ботев (Нови пазар).