Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

Хандбалистите на Добруджа застанаха на трето място след победата над Чардафон

Мъжкият хандбален отбор на Добруджа се наложи над Чардафон (Габрово) с 35:32 (16:15) в дербито на 14-ия кръг на „А“ РХГ. Срещата беше играна в Камчия заради неотоплената зала „Русалка“ в Добрич. По този начин добричкият тим  застава на 3-о място във временното класиране с 16 точки след 8 победи и 3 загуби, докато „ЧАО“ се смъкна на 4-о място също с 16 точки, но след 8 победи и 5 загуби. В началото на срещата гостите от Чардафон поведоха с 3 гола и запазиха преднината си до 7:5, когато вратарят на Добруджа Емил Иванов спаси дузпа, а две попадения на Александър Димитров и Стелиян Стоянов изравниха резултата за 7:7 Малко след това се разигра и острието на добруджанци Джошкун Якубов и първото полувреме завърши с гол преднина за домакините – 16:15. През втората част добричлии продължиха да трупат актив и разликата стигна до 6 гола в тяхна полза. Две минути преди края на мача треньорът на Добруджа Георги Андреев поиска прекъсване, за да увеличи преднината, но бе постигнат обратен ефект. Момчетата му успяха да отбележат 3 срещу 5 гола за Чардафон. Така края на мача дойде при 35:32 за Добруджа. Най-резултатен за добруджанци бе отново Джошкун Якубов с 13 попадения в мрежата на противника.