Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Добруджа не се огъна пред Черно море

"Добруджа 07" (Добрич) победи като домакин "Черно море" (Варна) с 3:0 (25:23, 25:22, 25:21) в мач от деветнадесетия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в местната зала „Добротица“. Така добричлии записаха десета победа в шампионата, като с девет загуби и 29 точки продължават да заемат седмо място във временното класиране. Тимът на "Черно море" отбеляза четиринадесета загуба, като с пет победи и 17 точки се намира на девето място в таблицата. Близо 1000 зрители подкрепяха своите по пътя към успеха, който не беше лесен за домакините. Гостите се бореха със зъби и нокти, като двубоят бе много оспорван. В първите две части добруджанци измъкнаха геймовете в решителните моменти, като с повече устойчивост и решителност успяха да сломият съперника. В третата част варненци дръпнаха с 8:4, като диктуваха темпото до второто техническо прекъсване. След това обаче домакините отново наложиха волята си, като не допуснаха обрати и затвориха мача с чиста победа.