Вторник, 16 април 2024

16.04.2024

"Добруджа 07" с чиста победа у дома

Отборът на "Добруджа 07" записа чист успех като домакин на "Тетевен Волей", след като се наложи с 3:0 (25:22, 25:16, 25:20) в среща от 18-и кръг на Суперлигата. Домакините стартираха ударно в първата част, с преднина от няколко точки. Доминацията им продължи почти до края на гейма, когато волейболистите на Петър Мечкаров успяха да стопят разликата и да останат на крачка от опонентите си. Тогава добричлии се мобилизираха и отново дръпнаха в резултата. Във втория гейм момчетата на Петър Пенев доминираха изцяло, като се откъснаха отначало от съперниците. Третата част бе доста оспорвана до второто техническо прекъсване, след което Добруджа отново взе превес и запази предимството си до края, спечелвайки чисто срещата. Така "Добруджа 07" заема седмото място с 26 точки (9 победи, 9 загуби), "Тетевен Волей" е на 11-та позиция с 10 точки (3 успеха, 15 поражения). В следващия кръг тетевенци приемат "Хебър" (Пазарджик), а добруджанци излизат срещу "Черно море". И двете срещи са на 17 февруари (събота).

Снимка: bgvolleyball.com