Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

Две шампионски титли и бронз на Държавното по кикбокс за СК "Ринг" Каварна

Двама финалисти от каварненския СК „Ринг“ успяха да постигнат победи, завоювайки златото и шампионски тили в своите категории по време на Държавното първенство по кикбокс стил К 1 и Фул контакт, което се проведе от 3 до 5 юли в спортна зала "Васил Левски" в град Пазарджик.

Злато и шампионска титла в стил К-1 ДСВ, кат.56 кг спечели Дилек Серветова. Това е дубъл за тази година, след като Серветова вече стана шампион на България в стил лоу кик, по време на първенството в Шумен.

Кристиян Демиров взе златото и е шампион на България в стил фул контакт (момчета 13-14г.), в категория до 42кг.

Максимилиан Иванов се окичи с бронза в стил фул контакт (момчета 13-14 г.) , в категория до 54 кг.

След края на двубоите, добри думи на задоволство от представянето на своите състезатели, отправи Ердоан Демиров - треньор на СК „Ринг“.

Общо 230 бяха участниците в Държавната надпревара, представители на 32 клуба от цялата страна. По време състезателния форум бяха определени участниците в квалификациите за Световното първенство по кикбокс за кадети до 18 години в Белград, Сърбия , както и Европейско първенство за мъже и жени в Анталия, Турция.