Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

Милица Мирчева от Добрич отново е шампион на България

След като няколко сезона поред, стартиралата кариерата си в бягането от Добрич - Милица Мирчева от СК "Атлет-Мездра, се състезаваше в САЩ - по време на следването си, на 2 февруари т.г. отново триумфира като шампион на България.

Възпитаничката на Йоло Николов спечели златния медал на 3000 м по време на Националното първенство за мъже и жени в зала „Асиск Арена“ в София. Тя даде време от 9:33.61 мин, като проведе цялото бягане сама.

Второто място завоюва Маринела Нинева от "Локомотив-Дряново - с постижение 10:05.82 мин. Третата от вчерашния старт на 1500 м Силвия  Георгиева от СК "Актив 2013 – Пловдив" финишира с трето време и взе втори бронз от първенството, след като измина дистанцията за 10:17.09 мин.

Двете представителки на СКЛА "Добруджа-99" - Алтен Атанасова и Еманоела Янкова, финишираха в челната десетка. Алтен Атанасова записа 8-о време - 12.07.45 мин., а Еманоела Янкова е девета - с 12.44.53 мин.

В дистанцията на 400 м. при жените, състезателката на СКЛА "Добруджа" Мира Николова отново се представи на ниво и финишира в челната 10-ка с осмо време - 62,34. Другата участничка от добричкия спортен клуб - Нели Николова, завърши 15-а, от общо 19-те състезателки които бягаха в средно-късата дистанция.

Източник: bgathletic.com