Вторник, 16 април 2024

16.04.2024

С 3:0 "Добруджа 07" изпрати комитите за Разлог

За малко повече от час игра (73 мин), волейболистите на "Добруджа 07" надделяха с 3:0 (25:22/ 25:13/ 25:18) над състава на гостуващия "Пирин" от Разлог. Около 1000 човека бяха дошли в зала "Добротица" за да подкрепят двата тима.

Двамата наставници имаха на разположение титулярните си състезатели за срещата. През първата част, комитите оказаха най-силен отпор. В първите минути играта вървеше точка за точка, като след 5-ата, "зелените" успяха да вземат домакинска преднина. След 19:15 гостите успяха да реализират пробив в играта и изравниха при 20:20. Последва моментална реакция от домакините и с няколко добри завършващи отигравания на Жулиен Георгиев и Шекерджиев, "зелените" затвориха гейма с 25:22.

Втората част, момчетата на Петър Шопов започнаха с няколко бързи точки и си отвориха комфортна преднина. "Пирин" успя да догони до 8:7, след което добричлии отново дръпнаха, удвоявайки преднината си до 17:9. Маринков, Кордев и Шекерджиев довършиха най-кратката част (21 минути) за крайното 25:18.

В последната част, гостите опитаха да се противопоставя още в началните минути, но както и през първата, "зелените" взеха преднина до 10:3 и диктуваха темпото без проблем. С няколко добри отигравания в завършващата фаза - на Желязков и Катранджиев, гостите скъсиха преднината до 11:7, но оттам до края на двубоя, добруджанци не позволиха изненади и след 22 минути игра приключиха срещата в три гейма.

За "Добруджа 07" най-резултатни бяха: Ж. Георгиев - с 20 точки (4 аса), Пл. Шекерджиев - с 18 точки (1 ас), Ал. Кордев - 8 точки (2 аса), Дим. Маринков - 7 точки.

Най-добра успеваемост за "Пирин": Й. Желязков - 13 точки (1 ас) и К. Гаджанов - със 7 точки

Ето и крайните резултати от останалите двубои в 12 кръг на Суперлигата, които се изиграха днес:

Арда0:3Дунав
Монтана3:0Славия
Добруджа 073:0Пирин
ЦСКА2:3Нефтохимик 2010

Последните двубои от 12 кръг са:

• “Хебър” – “Черно море” / на 25 януари от 18:30 ч.
  • “Левски” – “Марек Юнион-Ивкони” / на 27 януари от 18:00 ч.

Водач след 12 кръг в Суперлигата - с 30 точки е отново "Нефтохимик-2010", който тази вечер надигра в петгеймов мач домакините от "ЦСКА". "Добруджа 07" се изкачи с позиция по-горе - на четвърто място с актив от 25 точки.

В 13 кръг - на 31 януари от 18:00 часа, "Добруджа 07" гостува на столичния "Славия" в зала "Панайот Пондалов".