Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Последвайте ни

За 70 мин "Добруджа 07" се разправи с "Арда"

Без особени затруднения, мъжкият тим на "Добруджа 07" преодоля предпоследния във временното класиране - "Арда", с 3:0 (25:16 /25:20 / 25:22). "Зелените" постигнаха победата в срещата след 70 минути игра пред собствена публика в спортна зала "Добротица".

След 10-ата точка в началото на срещата, добричлии отвориха комфортна преднина, а в края на гейма завършиха със серия от пет последователни точки - за крайното 25:16. Във втората част, сценарият беше сходен. За момент, гостите успяха да върнат интригата в последната третина от гейма след като от 21:17 реализираха обрат, намаляйки преднината на домакините до 21:20. Последва моментален отговор от страна на "зелените", които на свой ред се възползваха от две грешки в защита и нападение на "Арда" и приключиха по идентичен начин както през първата част - този път в серия от четири последователни точки - за 25:20.

През третата част, след равенството при 13:13 гостите успяха за поведат и съхраниха аванса си до преломният момент в заключителната фаза - при 20:20. Последва безгрешно отиграване в атака на Петров, страхотна игра при блокадата на мрежата от Пеев, финалната 25 точка реализира Петров.

Най-резултатни за домакините бяха - Жулиен Георгиев (17 точки и 3 аса) и Пламен Шекерджиев (с 15 точки и 3 аса).

За "Арда", с най-добър точков актив завършиха - Кръстев ( с 13 точки), Атанасов (7) и Илиев - с 6 отбелязани точки.

Резултатите от всички изиграни срещи в IX кръг на Националната волейболна Суперлига (на 6 и 7 декември 2019):

домакинрезултатгост
Черно море3:2 (27:29/ 21:25/ 25:22/ 29:27/ 15:12) ЦСКА
Марек3:0 ( 25:17/ 25:21/ 25:14)
Славия
Монтана3:1 ( 25:18/ 24:26/ 25:20/ 25:23)
Нефтохимик
Хебър 3:0 ( 25:22/ 25:17/ 25:13)
Дунав
Добруджа2:0 (25:16 / 25:20/25:22) Арда
Левскииграят на 12.12.19Пирин

Два кръга преди зимната пауза, съставът на "Добруджа 07" заема третата позиция в таблицата с временното класиране. Момчетата на Павел Шопов са с 6 победи и 3 загуби, с общ сбор от 19 точки, колкото има и съставът на "Монтана".

В X кръг - на 14 декември, за "зелените" предстои трудно гостуване на шампионите "Нефтохимик 2010" в бургаската зала "Младост. Срещата е с начален час 18:00.

Източник: bgvolleyball.com