Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Трета поредна победа и "Добруджа 07" оглави Суперлигата

Мъжкият отбор на "Добруджа 07" продължава без грешка победния си ход в Суперлигата на България. Добруджанци, водени от Пламен Христов надиграха като гости "Черно море" с 3:0 (25:23, 25:19, 25:22 ) в мач от третия междинен кръг на първенството, който се игра във варненската зала „Христо Борисов“.

По този начин, "зелените" записаха трети пореден чист успех в първенството, оглавявайки временното класиране с 9 точки и без загубен гейм от началото на шампионата. Тимът на "Черно море" понася трета поред загуба у дома и е на последна позиция без точка и без спечелен гейм.

Въпреки тригеймовата победа, успехът не бе много лесен за гостите. Варненци бяха равностоен съперник в първата част и затрудниха доста съперника си, който обаче успя да се наложи в началните решителни минути. В третия гейм домакините отново се опитаха да се противопоставят с пълна сила, като достигнаха до равенството при 22:22. Отново обаче, в най-важния момент гостите надделяха с повече опит и затвориха мача в три гейма.

• Черно море: Христо Енков, Емилиян Георгиев, Калоян Балабанов, Явор Генов, Даниел Ал Атраш, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Димитър Славов, Траян Иванов, Димитър Василев, Данаил Димов, Йоан Кайряков)
    • Старши треньор: Юлиян Тупанков
  • Добруджа 07: Иван Станев, Жулиен Георгиев, Пламен Шекерджиев, Димитър Маринков, Красимир Гайдарски, Александър Кордев - Николай Тодоров-либеро (Иван Петров, Иван Крачев)
    • Старши треньор: Пламен Христов

Ето и резултатите от останалите срещи, изигран днес в трети кръг на Суперлигата:

• Славия – Арда 1:3 (16:25, 15:25, 25:14, 23:25)
  • Пирин – Нефтохимик 2010 1:3 (30:28, 21:25, 17:25, 19:25)
  • Дунав – ЦСКА 3:2 (19:25, 25:20, 25:18, 20:25, 15:13)
  • Марек Юнион Ивкони – Монтана 3:0 (25:23, 25:17, 25:16)

Последната среща от трети кръг в Суперлигата ще се изиграе на 31 октомври от 18:30 ч. между съставите на Левски и Хебър в столичната зала “Хр. Ботев”.

Източник: bgvolleyball.com