Сряда, 24 април 2024

24.04.2024

Две титли за топатлетката от Добрич Милица Мирчева на Националния шампионат

Две титли - на 1500 и на 5 000 м спечели топатлетката от Добрич Милица Мирчева, която се състезава за СК "Атлет" /Мездра/ на Националния шампионат по лека атлетика за мъже и жени. Той се проведе на 23 и 24 юли в София, съобщава medianews.bg.

В бягането на 1500 м триумфира Милица Мирчева. Родената в Добрич тоатлетка понастощем следва във Florida State University. Тя пробяга дистанцията за 4:29.36 минути, финиширайки на 7 секунди от върховия си резултат през този сезон 4:21.68 мин., който бе регистриран през март в Талахаси, Флорида.

През втория ден на шампионата Мирчева дублира титлата си на 5000 м, като заедно със съотборника си Иво Балабанов затвърдиха тоталната хегемония на мездренската школа през последните десетина години в средните бягания у нас. Милица завърши първа с 16:36.97 мин., на 51 секунди от върховото си постижение в тази дисциплина за настоящата година - 15:45.97 мин., регистрирано през април в Азюса, Калифорния.

Резултатът й на 5000 м е покрит норматив за Балканиадата през септември в Правец.