Четвъртък, 18 април 2024

18.04.2024

Завиден спортен дух и умения показаха млади огнеборци в Албена

Приключиха юбилейните 20-и Републикански състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”, които се проведоха в курорта Албена. През двата състезателни дни учениците показаха завиден спортен дух и много добри технически умения. Надпреварата беше между достойни противници, които демонстрираха сили, знания и възможности за справяне с препятствията.

С резултат от 955,93 точки в дисциплината “Бойно разгръщане на състезателна пътека” първо място извоюваха младежите от СУ „Никола Вапцаров“, Айтос. На по-малко от една точка от първенеца остана отборът на СУ „Д-р Петър Берон“, Свиленград. Бронзовото трето място в тази дисциплина спечели отрядът на IX ОУ „Панайот Волов“, Шумен.

До победата в дисциплината “400 м щафетно бягане с препятствия” стигнаха учениците от СУ „Д-р Петър Берон“, Свиленград. Второто място завоюваха младежите от СУ „Никола Вапцаров“, Хаджидимово, а трети останаха представителите на IX ОУ „Панайот Волов“, Шумен.

В комплексното класиране купата спечели отрядът на СУ „Д-р Петър Берон“, Свиленград. Младите огнеборци от IX ОУ „Панайот Волов“, Шумен. заслужено взеха сребърните медали. Трето място зае отрядът от СУ „Васил Левски“, Троян.