Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Легендата Николай Антонов награди първите в А1 атлетика за младежи в Шабла

Първият кръг на веригата състезания „А1 атлетика за младежи“ се състоя в Шабла на 20 април.

Пламен Аршев и Христина Койнова от варненския клуб „Супер спорт“ спечелиха убедително в студеното и ветровито време на стадиона в Шабла. Всички деца участвали в надпреварата бяха наградени от кмета на община Шабла Мариян Жечев и световния и европейски шампион на 200 м в зала Николай Антонов, като получиха грамоти и подаръци от един от партньорите на БФЛА – А1.

Аршев бе най-добър във трите дисциплини на състезанието със 7.5 на 60 м, 5.25 в скока на дължина и 2:29.6 на 800 м. Така той събра 233 точки на трибоя. Борбата бе за следвашите две места на почетната стълбичка, където Станислав Колев (Хеброс – Харманли) се наложи със 186 точки (8.0-4.79-2:40.7) срещу 184 точки на Даниел Ангелов (Дунав – Русе), който записа 8.2-4.77 и 2:36.2. Извън тройката със 181 точки остана Димитър Костадинов (Добруджа – Добрич) – 8.0-4.71 и 2:43.3.

При момичетата Койнова също беше с класи над другите с 213 точки (7.9 на 60 м, 4.12 на скок дължина и 1:46.1 на 600 м). Съотборничката й Даная Захариева зае второто място със 191 точки (8.1-4.57-2:00.8), а Сияна Казанджиева (Черно море Атлетик – Варна) е трета със 186 (8.1-4.08-1:54.8).

Първият кръг на веригата бе по време на третото издание на турнира „Коста Василев“ в Шабла, където участваха и миналогодишните победители от „А1 атлетика за младежи“ Лъчезар Вълчев (Лудогорец – Разград) и Вержиния Костадинова (Добруджа – Добрич), както и първия шампион в генералното класиране през 2015-а година – Александър Иванов (Дунав – Русе).

Класиране - момичета под 14 години
Класиране - момчета под 14 години

Следващият кръг на веригата е на 23 април (вторник) на Националния стадион „Васил Левски“ в София преди турнира „Цветанка Христова“.

Източник: atletikabg.com