Четвъртък, 25 април 2024

25.04.2024

Решителна квалификация за волейболните юноши на "Добруджа 07"

Волейболната формация на "Добруджа 07" - юноши под 20 години, излиза на 19 април, за първа среща в заключителния квалификационен турнир от Държавното първенство. Всички турнирни срещи ще се проведат в Спортна зала "Иван Вазов" - Стара Загора, която е домакин на спортното събитие.

Турнирът събира победителите от трите отделни квалификации, които се проведоха в Добрич, Стара Загора и Перник.

През трите дни, един срещу друг ще играят волейболните юноши на "Добруджа 07" (Добрич), "Берое 2016" (Стара Загора) и "Славия" (София). Първите два тима от крайното класиране взимат квоти за държавните финали U20.

Държавно първенство (юноши) - Заключителен квалификационен турнир:

• 1 кръг - на 19 април от 16:00 ч. - Славия - Добруджа 07
  • 2 кръг - на 20 април от 11:00 ч. - Берое 2016 - Славия
  • 3 кръг - на 21 април от 13:00 ч. - Берое 2016 - Добруджа 07

В спора за шампионската титла участват осем волейболни тима. Класиралите се до момента са: "Черно море" (Варна) , "Пирин" (Разлог), "ЦСКА" (София), "Марек" (Дупница), "Виктория Волей" (Пловдив), и "Арда" (Кърджали).

Източник: bgvolleyball.com