Четвъртък, 18 април 2024

18.04.2024

Много игра и безлично реми между съставите на "Добруджа 1919" и "ЦСКА 1948"

Достатъчно голови положения и пред двете врати, видя публиката на стадион "Дружба", по време на срещата между "Добруджа 1919" и "ЦСКА 1948". Мачът завърши без отбелязано попадение - 0:0. Едно реми, което привидно устройва и двата състава, стига да са в средата на таблицата. Там е работата, че "жълто-зелените" продължават да са в дъното ѝ. Днешната точка ги доближи на седем, от гилотината за оцеляващите. За столичани, срещата пък беше великолепна възможност да си осигурят аванс пред преследвача "Арда" - в битката за третото място в първенството.

Събитията на терена започнаха още от 7-ата минута, когато играещият за добруджанци - бивш играч на "ЦСКА 1948", Николай Минков уцели гредата. До полувремето, две голови положения за гостите изпуснаха Спас Георгиев и Янко Сандански.

През втората част, отново Минков не успя да материализира при удобна ситуация. Минути след това, на свой ред изпуснаха да се разпишат Андон Гущеров, Спас Георгиев и Радой Божилов - за ЦСКА. Янко Сандански можеше да донесе победата за "червените" ако беше малко по точен в последните секунди на срещата, когато за пореден път уцели гредата.

• Добруджа 1919 - състав: 12.Стефано Кунчев (вратар), 9.Кристиан Пешков, 3.Михаил Венков (капитан), 27.Николай Николаев, 5.Кристиян Григоров, 4.Тодор Паланков, 7.Николай Минков, 8.Янчо Андреев, 26.Етиен Кабобола, 10.Георги Колев, 15.Петър Тончев.
    • резерви: 1.Иван Ангелов (вр) - 25.Атанас Куманов, 99.Денис Кадир, 94.Кристиян К.Петков, 6.Кристиян Р.Димитров, 19.Росен Кръстев, 11.Валериу Тирон.
    • треньор: Радослав Георгиев
  • ЦСКА 1948- състав: 33.Емил Михайлов (вратар), 25.Александър Ем.Александров, 18.Апостол Попов (капитан), 12.Богомил Дяков, 30.Димо Атанасов, 20.Янко Сандански, 8.Спас Георгиев, 10.Айкут Рамадан, 21.Мариян Огнянов, 39.Илия Петков, 99.Андон Гущеров.
    • резерви: 1.Диян Вълков (вр) - 31.Димитър Буров, 17.Чавдар Ивайлов, 7.Радой Божилов, 14.Тони Стоичков, 4.Николай Христов, 5.Петър Генчев.
    • треньор: Петко Петков

Съдията на мача - Николай Малджански, показа по 3 жълти картона за играчи на двата състава.

След изиграната редовна среща от XXIII кръг - "Добруджа 1919" остава на последното място с 15 точки. "ЦСКА 1948" са трети - с 43 точки, плътно следвани от "Арда".

Източник: bulgarian-football.com