Петък, 29 март 2024

29.03.2024

"Добруджа 07" с морска класика 3:0 и брилянтен финал на редовния сезон в Суперлигата

По възможно най-добрия начин, воденият от Пламен Христов състав на "Добруджа 07" завърши редовния сезон в в мъжката волейболна Суперлига. В последната си среща от 22 кръг, срещу моряците от "Черно море", "зелените" постигнаха класическа домакинска победа с 3:0 (25:19, 25:18, 25:23). По този начин "Добруджа 07" успя да си осигури важно предимство за началото на плейофната фаза.

С актив от 48 точки (15 победи и 7 загуби), добричлии заемат четвъртата позиция в таблицата на временното класиране. "Черно море" е на десето място с 19 точки (5 успеха, 17 поражения).

По време на срещата, момчетата на Пламен Христов доминираха изцяло - особено осезаемо в първи и втори гейм. В третата част варненци успяха да внесат спортна интрига по трибуните в зала "Добротица", като поведоха при 19:18. С това темпо успяха да издържат до 23:20, когато домакините се мобилизираха и изравниха, затваряйки третата част с 25:23 и записаха чиста победа с 3:0.

На 1/4 финалната фаза в плейофите, "Добруджа 07" ще играе с преследвачите от Монтана" - пети във временното класиране на шампионата. Трите срещи ще се играят с домакинско предимаство за "Добруджа 07" 2:1. Ясни са вече и датите на всички четвъртфинални двубои.

На 20 март "Добруджа 07" е домакин, на 23 март гостува в Монтана и в случай, че се стигне до решителен трети мач - срещата ще бъде играна в зала "Добротица" на 26 март. Часовете за всички двубои ще бъдат обявени по-късно.

Източник: bgvolleyball.com