Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Трето място в Суперлигата за "Добруджа 07", преди дербито със "сините"

След вчерашната победа с 3:0 над състава на "Миньор", за волейболистите на Пламен Христов оставаше да проследят изключително драматичните събития в срещата между съставите на "Монтана" и "Пирин" - днес, 17 февруари.

Волейболистите на "Пирин" (Разлог) успяха по невероятен начин да победят като домакини Монтана с 3:0 (33:31) (25:19) (25:21), в мач от осемнадесетия кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в разложката зала „Спортна“.

С това тимът, воден от Мирослав Живков записа девета победа в Шампионата, като с девет загуби и 30 точки заема седмо място във временното класиране. Поражението пък е шесто за монтанчани, като съставът от Северозападна България отстъпи надолу и заема пето място в таблицата с дванадесет победи и 34 точки. Същият актив има и Левски, но „сините“ изпреварват съперника за четвърта позиция с по-добро геймово съотношение.

Първата част на мача бе изключително оспорвана и драматична - тя се оказа и ключова за крайния изход в мача. Двата тима се буквално се захапаха точка за точка, като спорът излезе далеч извън обичайните 25. В последна сметка волейболистите на "Пирин" за пореден път демонстрираха, че на свой терен са труднопревземаеми, като показаха повече устойчивост и се наложиха с 33:31. За гостите това бе крайно обезкуражаващо и като че в следващите две части, те не намериха сили да се противопоставят по същия начин. Пиринци диктуваха играта във втора и трета част, затваряйки и двата гейма с комфортна разлика, а с това записаха и чиста победа.

Този резултат е доста позитивен и за волейболистите на "Добруджа 07", утвърждавайки ги на третата позиция с 12 победи и 39 точки на своя сметка. С две победи и точка по-малко от вторите - "ЦСКА". В следващият 19-и кръг от шампионата - на 22 февруари, на "зелените" предстои поредното дерби в битка за челната тройка - гостуване в зала "Универсиада" срещу столичния "Левски".

Ето и резултатите от всички изиграни двубои в 18-и редовен кръг от мъжката волейболна Суперлига:

• 15.02.2019 / Левски - Дея спорт Бургас 3:0 (25:17) (25:16) (25:19)
  • 16.02.2019 / Добруджа 07 - Миньор 3:0 (25:17) (25:20) (25:14)
  • 17.02.2019 / Марек Юнион-Ивкони - Черно море 2:3 (25:22) (26:24) (23:25) (20:25) (13:15)
  • 17.02.2019 / Дунав - Хебър 2:3 (27:29) (23:25) (25:23) (25:23) (8:15)
  • 17.02.2019 / Пирин - Монтана 3:0 (33:31) (25:19) (25:21)

Последната среща от кръга, която предстои да се изиграе на 18 февруари от 18:30 ч. в бургаската спортна зала "Младост", е между съставите на Нефтохимик 2010 и ЦСКА.

Източник: bgvolleyball.com