Петък, 19 април 2024

19.04.2024

Последвайте ни

"Добруджа 07" не успя да вземе реванш в дербито на кръга

В дербито на 15-и кръг от Суперлигата, играно пред около 500 зрители в спортна зала "Младост", след час и 45 минути игра, волейболистите на "Монтана" спечелиха с 3:1 срещу състава на "Добруджа 07".

"Монтана" - "Добруджа" 3:1 ( 25 : 20 ) ( 25 : 18 ) ( 18 : 25 ) ( 25 : 20 )

В началото на двубоя, наставникът на "зелените" Пламен Христов заложи на стартова конфигурация - Вили Чернокожев, Александър Микелски, Давиде Ковач, Галин Николов, Денис Чавдаров, Александър Кордев и Николай Тодоров.

Първите две части бяха за домакините, като очакван обрат настъпи в третата част, когато гостите си отвориха комфортна преднина от 3 точки, нараснала в последствие на 7- за (18-25).

Четвъртата част от мача беше решаваща за окончателното 3:1, като зрителите в залата и пред телевизионните екрани, определено не са останали разочаровани от предложеното на игралното поле - както в първите три части, така и в изключително оспорваната последна.