Петък, 19 април 2024

19.04.2024

"Добруджа 07" отнесе с 3:1 "Марек" и е отново в тройката

Волейболистите на "Добруджа 07" победиха Марек с 3:1 (27:25)  (25:21) (15:25) (25:15), в среща от междинния 14-и кръг във волейболната Суперлига, след което излязоха на терена за фотосесия с малките добрички фенове на клуба. [caption id="attachment_38990" align="alignleft" width="1072"] Волейболистите на "Добруджа 07" с най-малките фенове на клуба[/caption] По този начин, след загубата с 2:3 от ЦСКА в предходния кръг, добруджанци са отново в победната серия. Момчетата на Пламен Христов са трета позиция във временното класиране.
  • В първия гейм "Добруджа" успя да се откъсне при 9:6, а малко по-късно водеше със 17:12. Гостите се приближиха само на една точка от съперника при 18:17 и изравниха при 23-а точка. Започна надлъгване, а домакините взеха гейма при третата си възможност.
  • Във втория гейм добричлии взеха преднина в средата на гейма - 14:11, дупничани намалиха изоставането си на една точка при 17:16, а до края играчите на Пламен Христов наложиха своя ритъм и удвоиха аванса си.
  • Третият гейм премина изцяло под диктовката на гостите. Те поведоха в самото начало, постепенно натрупаха 10-точкова преднина и намалиха резултата.
  • Четвъртата част бе спечелена по категоричен начин от отбора на Добруджа, който записа девета победа в първенството.
В последната среща за този кръг състава на "Монтана" посреща столичния "ЦСКА" - на 31 януари от 18:00 ч. в зала "Младост". На 4 февруари от 18:30 ч., волейболистите на "Добруджа 07" пък ще гостуват в същата зала, срещу състава на "Монтана", които с мач по-малко заемат шестата позиция във временното класиране в Суперлигата.

Източник: bgvolleyball.com