Събота, 20 април 2024

20.04.2024

Радосвета Симеонова с два сребърна медала за два дни

След спечеленото второ място на крос-кънтри в гр.Луковит в събота, топатлетката от Добрич Радосвета Симеонова имаше днес още един старт. За първа година днес се проведе Луковит-Рън. В състезанието имаше участници от цяла България, а дестанациите бяха две. Първият старт бе на 9 км пред Община Луковит, а състезателите финишираха пред входа на пещера Проходна.

Радосвета Симеонова със сребро от международен турнир по крос-кънтри

При жените първа финишира Маринела Нинева от Дряново, малко след нея остана Радосвета Симеонова от „Добруджа 99”, а на трета позиция се нареди Кристина Иванова от Благоевград. При мъжете първи стана Георги Гергов от Ловеч. Най-бързите жени и мъже участваха в разпределението на паричните премии. Карина Димитрова и Анджела Георгиева пробягаха дистанцията от 800 м и заеха второ и трето  място.

Снимки: Личен архив