Четвъртък, 25 април 2024

25.04.2024

Р. Симеонова взе бронзов медал от крос пробега в Койнаре

Златното добричко момиче от спортен клуб "Добруджа 99" Радосвета Симеонова - шампионка на спортно ходене и маратон, с резултат 19:52.1. спечели бронзовото отличие в завършилата надпревара на 5000 м. при жените - днес в Койнаре. На кросовото трасе по време на 26-ото издание на пробега „Димитър Върбанов – Митето“, нашето момиче финишира на около минута след първите две свои конкурентки - завършилата първа Маринела Нинева ("Локомотив" – Дряново) с 18:32.1 и националната рекордьорка на 3000 м. стипълчейз – Силвия Георгиева ("Евър" – Варна) с 18:52.8. При мъжете, които се състезаваха на същата дистанция, победител стана Иво Балабанов с 16:19.5, изпреварвайки със секунди съотборника си Митко Ценов с  16:24.1, който остана втори. В битка за третото място Георги Гергов (Стратеш Атлетик – Ловеч) с 16:29.5, успя да вземе бронзовото отличие, изпреварвайки състезаващият се треньор на Балабанов и Ценов - Йоло Николов, който записа резултат 16:33.4. 26-ото издание на пробег „Димитър Върбанов – Митето“ е с награден фонд 6000 лв., за всички възрастови групи. В състезанието взеха участие 28 клуба с над 200 атлети от цялата страна. Организатор бе КЛА“Спартак“ Койнаре със съдействието на Община Червен бряг и кметство Койнаре.

източник: АтлетикаБГ