Изпълнители от 4 до 90 години събира фолклорният събор „Текето 2018”
Програма и участници във фолклорен събор "Текето 2018":
№ | ЧАС | СЪСТАВ | РЕПЕРТОАР |
1 | 9:35 ч. | НЧ „СВЕТЛИНА -1945“ С. ПОЛКОВНИК ДЯКОВО, ОБЩ. КРУШАРИ | Група за народни песни, с ръководител: Марияна Желева 1. “Мома момко излъгала“ 2. “Наспа ли са любе ле“ 3. „Седнали ми са терзии“ |
2 | 9:40 ч. | ДЕТСКА ГРАДИНА С. КРУШАРИ, ОБЩ. КРУШАРИ | Индивидуални изпълнения, ръководител: Мариана Колева- учител по музика в детската градина Индивидуално изпълнение: Станка Жулиетова 1.“Жълтото цвете цъфтеше“ Индивидуално изпълнение: Ерджихан Ганев 1.“Рипни Калинке“ 2. „Бре, блазе на тоз юнак“ Индивидуално изпълнение: Магдалена Мартинова 1.“Ой, Лазаре“ |
3 | 9:55 ч. | НЧ „АСЕН ЗЛАТАРОВ-1962“ С. ЛОЗЕНЕЦ, ОБЩ. КРУШАРИ | Група за народни песни с ръководител: Марийка Стоянова
1. “Седянка се кладеше“
2. “Мари Калино“
Дуо:Анджелика и Ясмина
|
4 | 10:10 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ОТЕЦ ПАИСИЙ“ ГР. ДОБРИЧ | Певческа група „Теменуга“, с ръководител: Георги Минков
|
5 | 10:25 ч. | НЧ“ХРИСТО БОТЕВ-1940“ С. КОРИТЕН,ОБЩ. КРУШАРИ | Група за автентичен фолклор
„Пролетно настроение“,
с ръководител: Стоян Иванов
|
6 | 10:35 ч. | НЧ „СТЕФАН КАРАДЖА-1943“ С. СРЕДИЩЕ, ОБЩ. КАЙНАРДЖА | Фолклорна група „Сребърни звънци“
с ръководител: Снежана Атанасова
1. “Таз вечер не ми е весело“
2. “ Ангелинка конче води“
Индивидуално изпълнение:
Добринка Николова
|
7 | 10:45 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „БРАЦИГОВО” ГР. ДОБРИЧ | Певческа група „Детелина”
с ръководител : Росица Тодорова , съпровод на акордеон: Марко Илиев
1. “Тънка Найда”
2. “Доне мари”
Индивидуално изпълнение:
Росица Тодорова, съпровод на акордеон Марко Илиев
1. “Тодоровата майчица“
2. „Прочу се Марга работна
Танцов състав, с ръководител:
Слави Божков, съпровод на акордеон: Марко Илиев
|
8 | 10:55 ч. | НЧ „СВОБОДА-1941“ С. ГОРУН, ОБЩ. ШАБЛА | Група за автентичен фолклор „Росна китка“, с ръководител: Невелина Василева 1. “Топола тънка висока“ 2. “Ела, Георге“ 3. “Похвали се буля Калина“ |
9 | 11:00 ч. | НЧ „ЙОРДАН ДРАГНЕВ- 1894” С. КРУШАРИ, ОБЩ. КРУШАРИ | Танцов клуб „Василена“, с ръководител: Иван Гроздев
1. “Куцанка“
2. “Трите пъти“
Танцово певческа група
с ръководител: Светлин Василев
1. “Мило ми е мамо“
2. “Бръсни цървул“
3. “Чиракувала Герджик Петрана“
Индивидуално изпълнение:
Добринка Илиева
|
10 | 11:35 ч. | НЧ „ЙОРДАН ЙОВКОВ-1941“ С.КАМЕН, ОБЩ.ДОБРИЧКА | Мъжка фолклорна група „Каменци“ 1. “Стоян на Рада думаше“ 2. “Люби Георги Гана“ 3 .“Седнала е Марийка“ |
11 | 11:40 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „БРАЦИГОВО“ ГР. ДОБРИЧ | Танцова формация при Пенсионерски клуб „Брацигово“ гр. Добрич
|
12 | 11:55 ч. | СУ „ САВА ДОБРОПЛОДНИ“ ГР. ШУМЕН | Индивидуално изпълнение: Славея Яворова Младенова, Ръководител: Янка Димитрова 1. “Сън ми краде черни очи“ 2. “Димо войвода“ |
13 | 12:00 ч. | ГР.КАЛЪРАШ, Р. РУМЪНИЯ | Индивидуално изпълнение |
14 | 12:05ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ЗДРАВЕЦ“, ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО | Певческа група, с ръководител: Христина Иванова
1. “ Мене ми е драго, Станке ле“
2. “ Дувай, либе, дувай дай“
Индивидуално изпълнение: Пенка Йорданова
1. “Мама на Стоян думаше“
Индивидуално изпълнение: Иванка Стефанова
|
15 | 12:15 ч. | НЧ „ВТОРИ ЮНИ“ с. АЛЕКСАНДРИЯ, ОБЩ. КРУШАРИ | Певческа група, с ръководител:Петранка Янкова 1. “Тез малките моми“ 2. “Да знаеш мамо, да знаеш“ |
16 | 12:20 ч. | НЧ“ХРИСТО БОТЕВ -1944“ С. КАБЛЕШКОВО, ОБЩ. ТЕРВЕЛ | Женска певчаска група, с ръководител: Златка Петрова 1. “Мари Калинке“ 2. “По полека тропай“ 3. “Звездо льо“ |
17 | 12:25 ч. | НЧ „ХРИСТО БОТЕВ-1914“ С. ИСКЪР, ОБЩ. ВЪЛЧИДОЛ | Женска певческа група, с ръководител: Цанка Атанасова 1. “Тръгнал момко“ 2. “Садила й Яна“ 3. “Море чичериче“ |
18 | 12:35 ч. | НЧ “НИКОЛА ЙОНКОВ ВАПЦАРОВ-1928“ С. ЕСЕНИЦА, ОБЩ. ВЪЛЧИ ДОЛ | Женска певческа група, с ръководител: Миланка Петкова 1. “Теменуго, теменужке“ 2. “През гора вървяха“ |
19 | 12:40 ч. | НЧ “ОТЕЦ ПАИСИЙ-1927“ С. БРЕСТАК, ОБЩ. ВЪЛЧИ ДОЛ | Женска певческа група „Бресташки славей“, с ръководител:
Йорданка Дончева
|
20 | 12:50 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ДОБРУДЖАНСКИ ГЛАС” ГР. ДОБРИЧ | Женска фолклорна група „Добруджанка“, с ръководител: Иванка Минчева 1. “Де се е чуло и видяло“ 2. “ Житата са пожълтели“ 3. “Тръгнала е Маринка“ Мъжка фолклорна група, с ръководител: Николай Новаков 1. “Стано, Станке“ 2. “От долу идат ергени“ 3. “Стоян кон седлае“ Индивидуално изпълнение: Кирил Тодоров 1. “Георги на Руска думаше“ 2. “Стефан Калинка говори“ Танцов състав, с ръководител: Илия Петров 1. “Шопски ръченик“ 2. “Четири по четири“ 3. “Опас“ |
21 | 13:10 ч. | НЧ „ИСКРА“ с. РАВНА ГОРА, ОБЩ АВРЕН, ОБЛ. ВАРНА | Женска фолклорна група , с ръководител: Даниела Божкова 1. “Седнала е Димитрова майчица“ 2. “Похлопа лудо“ 3. “Кичи са Радке“ Дует: Даниела Божкова и Атанаска Славова 1. “Седнала Димка в градинка“ 2. “Да знаеш мамо“ |
22 | 13:20 ч. | ИНДИВИДУАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ: КОЛЬО ГЕОРГИЕВ |
|
23 | 13:25 ч. | ИНДИВИДУАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ: ПЕНКА МОМЧЕВА ДУЕВ: ПЕНКА МОМЧЕВА И СТЕФАН КЕРАНОВ | 1. 1. |
24 | 13:30 ч. | НЧ „СВЕТЛИНА-1940“ С. ЛОВЧАНЦИ, ОБЩ. ДОБРИЧКА | Група за автентичен фолклор, с ръководител: Мария Костадинова 1. “Куме, куме“ 2. “Янина мама“ |
25 | 13:35 ч. | НЧ „ХРИСТО СМИРНЕНСКИ -1912“ С. МОМЧИЛОВЦИ, ОБЩ. ВЕТРИНО | Женска певческа група “Росна китка“,
с ръководител: Димитрина Иванова
1. “Ранила Радка“
2. “Зарекох се, мамо“
Мъжка певческа група „Бабушки комити“
1. “През гора вървяха“
2. “Тръгнала е Рада“
Дует: Йорданка Генова и Диана Георгиева
|
26 | 13:50 ч. | НЧ „ХРИСТО БОТЕВ-1941“ С. МЕТОДИЕВО, ОБЩ. ДОБРИЧКА | Женска певческа група
1. “Мъри Радо“
2. “Станка на Иван пристана“
Индивидуално изпълнение: Руска Костадинова
|
27 | 14:00 ч. | НЧ „СВОБОДА-1940“ С. ГРАНИЧАР, ОБЩ. ШАБЛА | Певческа група „Добруджанка“ 1. “Мъри моме“ 2. “У Тотини“ 3. “Тез малките моми“ |
28 | 14:50 ч. | НЧ „ДИМИТЪР МИНЧЕВ-1896“ С. ПАСКАЛЕВО, ОБЩ. ДОБРИЧКА | Женска певческа група за автентичен фолклор, с ръководител: Цветанка Димова 1. “Сън сънувах“ 2. “Загорче момче горнянче“ 3. “Сину ле, Стоене“ |
29 | 14:10 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ„ЯНИЦА“ С. КАРДАМ, ОБЩ. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО | Женска певческа група, с ръководител: Анна Георгиева 1. “Топола“ 2. “Янка, Добруджанка“ |
30 | 14:15 ч. | НЧ „ПРОБУДА-1941“ С. КАРДАМ, ОБЩ. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО | Мъжка фолклорна група, с ръководител: Никола Калчев
1. „Снощи станах сънен буден“
2. “Да знаеш мамо да знаеш“
Индивидуално изпълнение: Илия Павлов
|
31 | 14:20 ч. | ВОКАЛНА ГРУПА ЗА НАРОДНО ПЕЕНЕ „СОДОВИЦИ“ ГР. ВАРНА, С РЪКОВОДИТЕЛ: ДИЛЯНА ИВАНОВА | 1. “Дена слиза“ 2. “ Скарали ми се“ |
32 | 14:25 ч. | НЧ „НОВ ЖИВОТ“ С. ЧЕРНА, ОБЩ. ДОБРИЧКА | Женска певческа група, с ръководител: Ивелин Божанов 1. “Янка я беда бедили“ 2. “Георги на Дена думаше“ Индивидуално изпълнение: Ивелин Божанов 1. “Стригал ми Георги шилета“ 2. “Стано, Станке“ Мъжка певческа група 1. “Доне мъри“ 2. “Кольо на Рада похлопа“ |
33 | 14:40 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБС. КРАПЕЦ, ОБЩ. ШАБЛА | Певческа група с ръководител: Пенка Христакиева, съпровод на акордеон: Христо Маринов 1. “Заградил дюлгер, Добри“ 2. “Тез малките моми“ 3. “Дядовите Добреви три снахи“ |
34 | 14:45ч. | ПЕВЧЕСКА ГРУПА „ДОБРУДЖАНСКИ СЛАВЕЙ“ ГР. ГЕНЕРАЛ ТОШЕВО, С РЪКОВОДИТЕЛ: ДИМИТРИЧКА СТОЯНОВА | 1. “Отишла е бяла Яна“
2. “Запели са запели“
Индивидуално изпълнение:
Юлияна Янкова
1. “Бяла Драгана“
Индивидуално изпълнение: Недялка Петрова
|
35 | 14:55 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ „ДИМЯТ“ ГР. ДОБРИЧ | Фолклорна група „Росна Китка“, с ръководител: Стефка Владимирова 1. “Марино, Маринчице“ 2. “Димитър конче стяга“ 3. “мило ми е драго“ Индивидуално изпълнение: Ангелина Милева 1. “Садила мома лозе“ 2. “Марийка ходи за вода“ |
36 | 15:05 ч. | НЧ „Д-Р ЙОСИФ ЙОСИФОВ-1884“ С. КАРАПЕЛИТ, ОБЩ. ДОБРИЧКА | Група за автентичен фолклор, с ръководител: Атанаска Русева 1. “Гана на Георги думаше“ 2. “Вива за вода отива“ Индивидуално изпълнение: Димитричка Радушева 1.“Във всеки дом деца играят“ 2.“Сборили се, Гюро“ |
37 | 15:15 ч. | ПЕНСИОНЕРСКИ КЛУБ : ЙОРДАНКА МИНОВА, ГР. ДОБРИЧ |
|
38 | 15:20 ч. | НЧ „СТЕФАН КАРАДЖА -1941“ С. ТЕЛЕРИГ, ОБЩ. КРУШАРИ | Фолклорна група „Телериг“, с ръководител: Галина Нейкова 1. “Овчар на Ганка думаше“ 2. “Рано ми рани Димитър“ 3. “Драга , драга, Драганчице“ |
39 | 15:25 ч. | НЧ “КИРИЛ И МЕТОДИЙ-1941“ С. ЕФРЕЙТОР БАКАЛОВО, ОБЩ. КРУШАРИ | Женска певческа група „Веселите баби“, с ръководител: Себехет Али 1. “Добруджански роден край“ 2. “Добруджански край“ 3. “Армут къйдум сепеде“ 4. “Чемберичде дюл ойа“ |
40 | 15:35 ч. | ИНДИВИДУАЛНО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА САРКИС ОВАНЕЗОВ ОТ С. ПОРУЧИК КЪРДЖИЕВО, ОБЩ. КРУШАРИ | 1. “Разболял ми се е млад Стоян“ 2. “Драганчице, сестрице“ |
41 | 15:40ч. | ФОЛКЛОРНА ГРУПА „СВЕТЛИНА“ КЪМ ТЕРИТОРИАЛНА ОРГАНИЗАЦИЯ НА СЛЕПИТЕ ГР. ДОБРИЧ, С РЪКОВОДИТЕЛ: МАЕСТРО ГЕОРГИ СЪБЕВ |
|