Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Радосвета Симеонова и българският тим са седми на европейското по планинско бягане

Европейският шампионат по планинско бягане се проведе в Скопие, Македония на 1 юли. Президентът на БФЛА и АБАФ, и първи вицепрезидент на Европейската атлетика – Добромир Карамаринов, откри състезанието на тържествена церемония в Скопие на 30 юни. Ден по-късно (1 юли) пет българи стартираха в надпреварите при мъжете и жените. Балканската шампионка в дисциплината Маринела Нинева зае 22-о място на 11 километра при жените в две обиколки със старт на 585 м надморска височина и най-висока точка 950 м. Нинева премина дистанцията за 1:02:13. Балканската вицешампионка Мая Недялкова и шампионката ни на маратон и спортно ходене Радосвета Симеонова бягаха заедно по трасето, но във финалните метри Недялкова надделя с 1:04:20 срещу 1:04:29 на Симеонова и те заеха съответно 33-о и 34-о място. Така българските се класираха на седмо място в конкуренция на 17 отбора и 65 завършили атлетки. Европейска шампионка стана Мауде Матис (Швейцария) с 52:32 и огромна преднина пред Анаис Сабрие (Франция) 56:41 и Ема Гоулд (Великобритания) 57:48.