Без категория Генерал Тошево Култура

Приключи IX-ти Фестивал на детския танц “Бялата лястовица” – резултати/ класиране

Завърши деветото издание на Фестивал на детския танц „Бялата лястовица” гр. Генерал Тошево 2018, организиран от Община Генерал Тошево и НЧ „Светлина-1941

Журито, с председател Теодора Радкова и членове Петър Неделчев и Красимир Демирев класираха участниците в различните категории по следния начин:

мажоретни танци
категория сола:

1 място: Ивета Красимирова Йорданова – танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел 3 възрастова група хореограф : Живка Ненова

1 място: Инна Росенова Иванова – танцова формация „каприз“ – ЦПЛР „Малкият принц“, гр. Тервел 3 възрастова група хореограф : живка ненова

2 място: Ивона Енчева Няголова – танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел 3 възрастова група хореограф : Живка Ненова

2 място: Екатерина Николаева Колева – танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел 3 възрастова група хореограф : Живка Ненова

категория дует:
1 място: танц „Горски създания” – Ивона Няголова и Ивета Йорданова – танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел 3 възрастова група хореограф : Живка Ненова

категория малки групи:
първа възрастова група
1 място: танц „Жабешко царство”– танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел 3 възрастова група хореограф : Живка Ненова

втора възрастова група
1 място:танц „Огън и вода”– танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел хореограф : Живка Ненова

трета възрастова група
1 място: танц „вълци” – танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел хореограф : Живка Ненова

категория формации:
втора възрастова група
1 място: танц „Ηolly Dolly” – мажоретен състав „Αлексия – kids“ при СК „Алексия“, гр.  Добрич ръководител : Ваня Колева

2 място: танц „Latino show” мажоретен състав „Kids“ при СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Добрич ръководител: Ваня Колева

2 място: танц „Сънят на Росинка”- клуб „Магията на танца“ при СУ „Димитър Тталев“, гр. Ддобрич  ръководител: Фани Иса

трета възрастова група
1 място:танц „Кобри” – танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел хореограф : Живка Ненова

1 място: танц „Пасо добле” – мажоретен състав „Алексия – junior“ при СК „Алексия“, гр. Добрич ръководител : Ваня Колева

2 място: танц „The magic box” мажоретен състав „Junior“ при СУ „Св. Климент Охридски“, гр. Добрич ръководител : Ваня Колева

характерни танци
категория сола:
1 място:танц „Веселячка” – Жаклин Тодорова Стоянова танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел 3 хореограф : Живка Ненова

1 място:танц „Смуглянка” – Еелис Салим Касим танцова формация „Каприз“ – ЦПЛР „Малкият ринц“,гр. Тервел хореограф : Живка Ненова

категория малки групи
1 място: танц „ Руско – цигански романс”- танцова формация „Йълдъзлар“ при ОУ„Христо Смирненски“, гр. Ген. Тошево 3 възрастова група ръководител : Иванка Петрова

2 място: танц „Тумбалалайка” – танцов състав „Огнени ритми“ при ОУ „Христо Ботев“, с. Кардам, общ. Ген. Тошево 3 възрастова група ръководител : Галина Желязкова

стил модерен балет
категория формации:
първа възрастова група
1 място: танц „Мики и Мини Маус”- бебе балет при СК „Алексия“, гр. Добрич хореограф: Севдалина Мавродиева

2 място:танц „Бамболейро”- бебе балет „Алексия“, от НЧ „Светлина – 1941“, гр. Генерал Тошево при СК „Алексия“, гр. Добрич ръководител : Ваня Колева

втора възрастова група
1 място: танц „Жар птици” мини балет „Алексия“ от НЧ „Светлина – 1941“, гр. Генерал Тошево при СК „Алексия“, гр. Добрич ръководител: Ваня Колева

стил хип хоп
1 място: хип-хоп формация „ NNS CREW – GT“ при ЦПЛР – Център за работа с деца,  гр. Ген. Тошево ръководител: Миглена Георгиева

стил фолклорни танци

категория малки групи:
първа възрастова група
1 място:танц „Проводи ме мама на герана” група при Детска градина с. Крушари ръководител : Марияна Колева

трета възрастова група
1 място: „Крайдунавски танц” ДТС „Тошевче“ при НЧ „Светлина – 1941“, гр. Ген. Тошево хореограф: Галина Костова

категория формации:
втора възрастова група
1 място: ДТС „Бърборино“ при НЧ „Зора 1894“, гр. Шабла ръководител: Гергана Дафова гост хореограф: Стоян Господинов

1 място: танц „Ръченица” ДТС „Тошевче“ при НЧ „Сетлина – 1941“, гр. Ген. Тошево
хореограф: Галина Костова

2 място: танцов състав „Хоп – троп“ при Обединено училище „Добри Войников“, с. Победа, обл. Добрич ръководители: Донка Вълчева и Евгения Минчева

трета възрастова група
1 място: Фолклорен танцов ансамбъл „Бизоне“ при НЧ „Съгласие – 1890“, гр. Каварна художествен ръководител: Стела Иванова хореография: Стоян Господинов

2 място: танцов клуб „Василена“ – НЧ „Йордан Драгнев – 1894“, с. Крушари хореографи : Филипа Няголова и Димитър Русев

снимки: facebook

 

Follow Me:

Related Posts

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *