Четвъртък, 28 март 2024

28.03.2024

Последвайте ни

Сребърен медал за Милица Мирчева на шампионата в зала в САЩ

Продължава отличното представяне през зимния сезон в САЩ на една от най-добрите български атлетки  в бяганията на средни и дълги разстояния – добричлийката Милица Мирчева, която в момента е студентка в Florida State University (FSU). След като преди две седмици подобри националния рекорд на България на 5000 метра за жени в зала на турнир в Бостън с постижение 16:07.12 минути родената в Добрич атлетка беше с основен принос за отборната титла на женския тим на FSU на лекоатлетическия шампионат в зала на Атлантическата конференция, който се проведе в Клемсън, Южна Каролина. 23-годишната възпитаничка на треньора Йоло Николов спечели сребърен медал в една от коронните си дисциплини – 5000 м и финишира шеста на 3000 м. В конкуренция на 28 състезателки от 13 университета и колежа Милица Мирчева заслужи сребърното отличие на 5000 м. Тя пробяга дистанцията за 16:34.93 минути, като остана на 27.81 секунди от върховото постижение в кариерата си. Шампионка стана Dorcas Wasike от университета в Луисвил, Кентъки, която изпревари Милица само с 90 стотни от секундата. Трета стана представителката на университета в Сиракуза Пейдж Стоунър с 16:37.37 минути. Така Мирчева спечели 8 точки за своя тим в отборното класиране.