356 деца и ученици рецитираха във II Областен конкурс „За да я има България“. Днес талантите на Добруджа бяха наградени от кмета на Добрич Йордан Йорданов. Конкурсът добива все по-голяма популярност и желание за участие, отчитат организаторите от Общината.
Ето и наградените:
Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
РУМЕН КУРТЕВ
актьор в ДТ „Йордан Йовков“
и членове:
ЕМА ГЕОРГИЕВА
актриса и почетен гражданин на Добрич
МИЛА БОЯНОВА
актриса в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за класиране при участниците от I възрастова група – деца от подготвителна група, както следва:
I място
МОНИКА ДИМИТРОВА
ДГ №20 „Радост“ Добрич
II място
РАЯ ИВАНОВА
ДГ №32 „Зорница“ Добрич
III място
АНДЖЕЛИНА МИЛЕВА
ДГ № 17„Първи юни“ Добрич
ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ:
• ЙОАНА ДИМИТРОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“ Добрич
• ПЛАМЕНА КЕРАНОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“ Добрич
• РАЯ МАРЕВА
ДГ №10 „Слънчице“ Добрич
• ЦВЕТА БАЛЧЕВА
ДГ №23 „Звездица“ Добрич
• ГЕРГАНА ЖЕЛЕВА
ДГ №10 „Слънчице“ Добрич
• ГЕРГАНА ДИМОВА
ДГ №32 „Зорница“ Добрич
• ДАРИЯ РАДЕВА
ДГ №27 „Славейче“ Добрич
• МИРА МИНЧЕВА
ДГ №27 „Славейче“ Добрич
• СИМОНА ИСКРЕНОВА
ДГ №27 „Славейче“ Добрич
• ВАСИЛ ВАСИЛЕВ
ДГ „Здравец“
с. Стожер, община Добричка
• ХРИСТИНА ВЪЙКОВА
ДГ №20 „Радост“ Добрич
• АГЛАЯ ОПЪЛЧЕНОВА
ДГ №24 „Приказен свят“ Добрич
• ЕМА ПАСКОВА
ДГ №18 „Дора Габе“ Добрич
• ВАНИНА ГРИГОРОВА
ДГ №12 „Щурче“ Добрич
• НИКОЛА ВАСИЛЕВ
ДГ №9 „Пчеличка“ Добрич
Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ВАЛЕНТИН АНДРЕЕВ
ДТ „Йордан Йовков“
и членове:
ТЕОДОРА ЖЕЛЕВА
актриса в ДКТ „Дора Габе“
РОСЕН РАДЕВ
актьор в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за класиране при участниците от II възрастова група – ученици от I – IV клас, както следва:
I място
АЛЕКС МАТЕЕВ
ЧСУ „Леонардо да Винчи“ Добрич
II място
МОНИКА БОРИСОВА
СУ „Св. Климент Охридски“ Добрич
III място
ДАНИ ИВАНОВА
ОУ „Христо Смирненски“ Добрич
ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ:
• ДЕНИСА ЕНВЕРОВА
СУ „Димитър Талев - Добрич
• СЕЗГИН ИСМЕТ
ОУ „Климент Охридски“
с. Смолница, община Добричка
• СИЯНА СТОЯНОВА
СУ „Св. Климент Охридски“ Добрич
• ОЛГА КУБИРИКОВА
ОУ „Хан Аспарух“ Добрич
• ИВАН ПАСКОВ
СУ „Йордан Йовков“ - Тервел
• АНИСА АБИЛ
СУ „Йордан Йовков“ - Тервел
• ЖИВКО ЖЕЛЕВ
СУ „Димитър Талев“ - Добрич
• ИВЕТА САМУИЛОВА
СУ „Димитър Талев“ - Добрич
• КАСИЯ КРАЛЕВА
СУ „Св. св. Кирил и Методий“ - Добрич
• ГЮЛТЕН ИСМАИЛ
Обединено училище „П.К. Яворов“
с. Стефаново, община Добричка
• ГЕОРГИ СИМЕОНОВ
СУ „Любен Каравелов“ - Добрич
• КОРАЙ ДИНАН
СУ „Св. св. Кирил и Методий“ - Добрич
• ГЮЛТЕН НАЗИФОВА
ОУ „Христо Смирненски“ - Добрич
• ДАНИЕЛ КОСТОВ
ЧСУ „Леонардо да Винчи“ - Добрич
• ОЛИМПИЯ ЕМИЛОВА
СУ „Любен Каравелов“ - Добрич
Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЛЮБОВ НИКОЛОВА
актриса в ДТ „Йордан Йовков“
и членове:
ПЛАМЕН МАРИНОВ
актьор в ДТ „Йордан Йовков“
ВЛАДИМИР ТРЕНДАФИЛОВ
актьор в ДТ „Йордан Йовков“
взе единодушно решение за класиране при участниците от III възрастова група - ученици от V- VII клас и участниците от IV възрастова група, както следва:
III възрастова група – ученици от V - VII клас
I място
ДИЯНА ВАСИЛЕВА
СУ „Св. Климент Охридски“ - Добрич
II място
МАРИЯ СТОЯНОВА
ОУ „Христо Смирненски“ - Добрич
III място
ДАВИД ВЕЛКОВ - СУ „П.Р.Славейков“ - Добрич
ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ:
• ИВАНА ХРИСТОВА
СУ „П.Р.Славейков“
Добрич
• ЗЕХРА НЕЯЗИ
ОУ „Климент Охридски“
с. Смолница, община Добричка
• ГЛОРИЯ СИМЕОНОВА
СУ „Йордан Йовков“
Тервел
• КРАСИМИРА МАТЕЕВА
ОУ „Хан Аспарух“
Добрич
• ДАМЯН ДИКОВ
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
• ИВАН МИТЕВ
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
• АЛЕКСАНДРА НЕДЕЛЧЕВА
ОУ „Христо Ботев“
с. Стожер, община Добричка
IV възрастова група – ученици от VIII – XII клас
I място
РОСТИСЛАВ КОСТОВ
ЕГ „Гео Милев“
Добрич
II място
ПЕТЪР КОЦЕВ
ПМГ „Иван Вазов“
Добрич
III място
НАДЕЖДА ГЕОРГИЕВА
ЕГ „Гео Милев“
Добрич
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА:
НИКОЛ ДИМИТРОВА
ЕГ „Гео Милев“
Добрич