Община Добрич обяви резултатите от проведения на 24 февруари II Областен конкурс рецитал „За да я има България“, организиран от Община град Добрич и ДТ „Йордан Йовков“. За участие в конкурса бяха подадени 372 заявки. В конкурса участваха 356 деца и ученици.
Ето резултатите:
Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
РУМЕН КУРТЕВ
актьор в ДТ „Йордан Йовков“
и членове:
ЕМА ГЕОРГИЕВА
актриса и почетен гражданин на Добрич
МИЛА БОЯНОВА
актриса в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за класиране при участниците от I възрастова група – деца от подготвителна група, както следва:
I място
МОНИКА ДИМИТРОВА
ДГ №20 „Радост“
Добрич
II място
РАЯ ИВАНОВА
ДГ №32 „Зорница“
Добрич
III място
АНДЖЕЛИНА МИЛЕВА
ДГ № 17„Първи юни“
Добрич
ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ:
• ЙОАНА ДИМИТРОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“
Добрич
- ПЛАМЕНА КЕРАНОВА
ДГ №8 „Бодра смяна“
Добрич
- РАЯ МАРЕВА
ДГ №10 „Слънчице“
Добрич
- ЦВЕТА БАЛЧЕВА
ДГ №23 „Звездица“
Добрич
- ГЕРГАНА ЖЕЛЕВА
ДГ №10 „Слънчице“
Добрич
- ГЕРГАНА ДИМОВА
ДГ №32 „Зорница“
Добрич
- ДАРИЯ РАДЕВА
ДГ №27 „Славейче“ Добрич
- МИРА МИНЧЕВА
ДГ №27 „Славейче“ Добрич
- СИМОНА ИСКРЕНОВА
ДГ №27 „Славейче“ Добрич
- ВАСИЛ ВАСИЛЕВ
ДГ „Здравец“
с. Стожер, община Добричка
- ХРИСТИНА ВЪЙКОВА
ДГ №20 „Радост“
Добрич
- АГЛАЯ ОПЪЛЧЕНОВА
ДГ №24 „Приказен свят“
Добрич
- ЕМА ПАСКОВА
ДГ №18 „Дора Габе“
Добрич
- ВАНИНА ГРИГОРОВА
ДГ №12 „Щурче“
Добрич
- НИКОЛА ВАСИЛЕВ
ДГ №9 „Пчеличка“
Добрич
Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ВАЛЕНТИН АНДРЕЕВ
ДТ „Йордан Йовков“
и членове:
ТЕОДОРА ЖЕЛЕВА
актриса в ДКТ „Дора Габе“
РОСЕН РАДЕВ
актьор в ДКТ „Дора Габе“
взе единодушно решение за класиране при участниците от II възрастова група – ученици от I – IV клас, както следва:
I място
АЛЕКС МАТЕЕВ
ЧСУ „Леонардо да Винчи“
Добрич
II място
МОНИКА БОРИСОВА
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
III място
ДАНИ ИВАНОВА
ОУ „Христо Смирненски“
Добрич
ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ:
• ДЕНИСА ЕНВЕРОВА
СУ „Димитър Талев
Добрич
- СЕЗГИН ИСМЕТ
ОУ „Климент Охридски“
с. Смолница, община Добричка
• СИЯНА СТОЯНОВА
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
- ОЛГА КУБИРИКОВА
ОУ „Хан Аспарух“
Добрич
• ИВАН ПАСКОВ
СУ „Йордан Йовков“
Тервел
• АНИСА АБИЛ
СУ „Йордан Йовков“
Тервел
- ЖИВКО ЖЕЛЕВ
СУ „Димитър Талев“
Добрич
- ИВЕТА САМУИЛОВА
СУ „Димитър Талев“
Добрич
- КАСИЯ КРАЛЕВА
СУ „Св. св. Кирил и Методий“
Добрич
- ГЮЛТЕН ИСМАИЛ
Обединено училище „П.К. Яворов“
с. Стефаново, община Добричка
- ГЕОРГИ СИМЕОНОВ
СУ „Любен Каравелов“
Добрич
- КОРАЙ ДИНАН
СУ „Св. св. Кирил и Методий“
Добрич
- ГЮЛТЕН НАЗИФОВА
ОУ „Христо Смирненски“
Добрич
- ДАНИЕЛ КОСТОВ
ЧСУ „Леонардо да Винчи“
Добрич
- ОЛИМПИЯ ЕМИЛОВА
СУ „Любен Каравелов“
Добрич
Жури в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ:
ЛЮБОВ НИКОЛОВА
актриса в ДТ „Йордан Йовков“
и членове:
ПЛАМЕН МАРИНОВ
актьор в ДТ „Йордан Йовков“
ВЛАДИМИР ТРЕНДАФИЛОВ
актьор в ДТ „Йордан Йовков“
взе единодушно решение за класиране при участниците от III възрастова група - ученици от V- VII клас и участниците от IV възрастова група, както следва:
III възрастова група – ученици от V - VII клас
I място
ДИЯНА ВАСИЛЕВА
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
II място
МАРИЯ СТОЯНОВА
ОУ „Христо Смирненски“
Добрич
III място
ДАВИД ВЕЛКОВ
СУ „П.Р.Славейков“
Добрич
ПООЩРИТЕЛНИ НАГРАДИ:
• ИВАНА ХРИСТОВА
СУ „П.Р.Славейков“
Добрич
- ЗЕХРА НЕЯЗИ
ОУ „Климент Охридски“
с. Смолница, община Добричка
- ГЛОРИЯ СИМЕОНОВА
СУ „Йордан Йовков“
Тервел
- КРАСИМИРА МАТЕЕВА
ОУ „Хан Аспарух“
Добрич
- ДАМЯН ДИКОВ
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
- ИВАН МИТЕВ
СУ „Св. Климент Охридски“
Добрич
- АЛЕКСАНДРА НЕДЕЛЧЕВА
ОУ „Христо Ботев“
с. Стожер, община Добричка
IV възрастова група – ученици от VIII – XII клас
I място
РОСТИСЛАВ КОСТОВ
ЕГ „Гео Милев“
Добрич
II място
ПЕТЪР КОЦЕВ
ПМГ „Иван Вазов“
Добрич
III място
НАДЕЖДА ГЕОРГИЕВА
ЕГ „Гео Милев“
Добрич
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА:
НИКОЛ ДИМИТРОВА
ЕГ „Гео Милев“
Добрич
Награждаването ще се състои на 2 март от 11.00 часа в Голямата заседателна зала на Община град Добрич.