Петък, 29 март 2024

29.03.2024

Петгеймова битка прати „Добруджа 07” на полуфинал

„Добруджа 07” стана последният полуфиналист в турнира за Купата на България. В мач номер 4 от четвъртфиналите на надпреварата, който бе изключително драматичен и равностоен, тимът от Добрич се наложи с 3:2 (25:18, 24:26, 24:26, 25:20, 15:13) над тима на „Пирин” (Разлог). Шумна агитка от Добрич подкрепяше през целия двубоя своите любимци. Тимът на Добруджа 07 затрудни много посрещането на „Пирин”. Началният удар бе едно от най-силните оръжия за отбора на Петър Пенев в първата част. Двата тима се "захапаха" във втория гейм. При 17:15 за „Пирин” играчите на „Добруджа 07” направиха 4 поредни точки, две от които директно от начален удар на Жулиен Георгиев. „Пирин” обаче не се предаде. Атака в аут на добричлии при 25:24 позволи на тима от Разград да изравни. Петър Пенев заложи на Денимир Димитров като титуляр, но по-късно на полето се появи Христо Енков. Трета част бе не по-малко интересна и оспорвана. Подобно на втория гейм и тук „Добружа 07” имаше шанс първи да завърши, но „Пирин” спаси. Последва равенство при 24:24 и възможност за тима от Разлог да излезе напред в резултата. Играчите на Северин Димитров не пропуснаха шанса и поведоха с 2:1. „Добруджа 07” контролираше играта в четвъртия гейм и прати мача в тайбрек. В него двата тима продължиха да бъдат равностойни, а в края добричлии ликуваха. На полуфиналите Пирин ще играе с „Монтана”, който победи „Марек” с 3:1. Жулиен Георгиев завърши с 30 точки за победителите (5 аса, 2 блокади), Димитър Маринков записа 20 (3 аса, 1 блокада). За „Пирин” Илиян Преспов реализира 20 точки (3 блокади), а Радослав Попов добави 19 (1 ас, 1 блокада). „Пирин”: Георги Елчинов, Илиян Преспов, Стилиян Асенов, Благовест Катранджиев, Костадин Гаджанов, Мартин Кръстев и Петър Каракашев – либеро; Треньор: Северин Димитров; „Добруджа 07”: Денимир Димитров, Денис Чавдаров, Невен Нешев, Светослав Арнаудов, Димитър Маринков, Жулиен Георгиев и Христо Христов - либеро; Треньор: Петър Пенев.